هند خرید نفت از ایران را کاهش می دهد

به گزارش خبرنگاران، رویترز مدعی است پالایشگاه های هند در ماه های سپتامبر و اکتبر، خرید نفت خام از ایران را به نصف کاهش می دهند حال آنکه همزمان به دنبال اخذ معافیت از تحریم های ضدایرانی آمریکا هستند.

هند خرید نفت از ایران را کاهش می دهد

به گفته رویترز، در این بازه زمانی، خرید نفت از ایران کمتر از 12 میلیون بشکه در ماه خواهد بود حال آنکه هند با پیش بینی اعمال تحریم ها در بازه زمانی آوریل تا آگوست، خرید نفت از ایران را افزایش داده بود.

هند بعد از چین، دومین مشتری ایران است که تحریم های نفتی را که از 4 نوامبر (13 آبان) شروع می گردد به رسمیت نخواهد شناخت بااین حال گفته می گردد تداوم این امر مستلزم اخذ معافیت از آمریکا است.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در سفر اخیر خود به دهلی نو از قائل شدن چنین معافیتی برای هند سخن گفت حال آنکه درنهایت مدعی لزوم قطع کامل خرید نفت خام ایران از سوی هند شد.

به گزارش مهر، رویترز پیشتر نیز گفته بود هند قرار است با وجود اعمال تحریم های آمریکا علیه ایران به خرید نفت از تهران ادامه دهد.

بر این اساس، پس از اینکه 2 شرکت معروف حمل و نقل دریایی هند (SCI و SCI.NS) به بهانه تحریم های آمریکا، سفر به ایران را متوقف کردند، دولت هند به پالایشگاه های دولتی این کشور اجازه داد تا با استفاده از نفتکش ها و بیمه ایران به واردات نفت از تهران ادامه دهند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "هند خرید نفت از ایران را کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند خرید نفت از ایران را کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید