هشدار ترامپ درباره بروز خشونت در صورت شکست جمهوری خواستار در انتخابات کنگره

بر اساس یک فایل صوتی که به دست روزنامه نیویورک تایمز آمریکا رسیده دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور در جلسه ای خصوصی با مقامات مسیحی، نسبت به وقوع خشونت در صورتی که جمهوری خواستار نتوانند در انتخابات میان دوره ای کنگره موفق باشند، هشدار داده است.

هشدار ترامپ درباره بروز خشونت در صورت شکست جمهوری خواستار در انتخابات کنگره

به گزارش خبرنگاران، به نقل از روزنامه گاردین، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در یک مراسم شام رسمی با مقامات مسیحی اوانجلیک طی دوشنبه شب در کاخ سفید از رهبران مذهبی خواست تا از قدرت منبرهایشان استفاده نموده و اطمینان حاصل نمایند که در ماه نوامبر همه حامیان آنها در انتخابات رای دهند.

ترامپ براساس این گزارش خطاب به آنها گفت: اکنون شما به اندازه یک انتخابات تا از دست دادن هرچیزی که به دست آورده اید، فاصله دارید.

ترامپ در این صحبت هایش در اشاره ای ضمنی به دموکرات های کنگره گفت: اگر جمهوری خواستار کنگره را از دست بدهند آنها فورا به همه چیز خاتمه خواهند داد.

ترامپ در ادامه این هشدارش گفت: آنها هر آن چیزی که ما انجام داده ایم سرنگون خواهند کرد و این کار را با فوریت و خشونت انجام خواهند داد و تاکید می کنم که خشونت وجود خواهد داشت. هنگامی که شما به گروه های آنتی فاشیست و گروه های مشابه آنها نگاه می کنید می بینید که آنها افرادی خشونت طلب هستند.

در گزارش نیویورک تایمز تصریح شد که در این صحبت های ترامپ معین نشده که مخاطب چه کسی است.

در عین حال سخنگوی کاخ سفید نیز به درخواست برای شفاف کردن اینکه رئیس جمهور آمریکا دموکرات های کنگره را به عنوان افراد خشونت طلب مورد اشاره قرار داده و یا اینکه ترامپ چه ارتباطی میان دموکرات ها و گروه های آنتی فاشیست دیده، پاسخ نداد.

این اظهارنظرهای ترامپ مشابه با گفتمان به کار رفته در تبلیغات سیاسی انجمن ملی اسلحه آمریکا است.

سال گذشته میلادی این انجمن در یک ویدئوی تبلیغاتی تصاویری از اعتراضات خیابانی را نشان داد و با استفاده از آنها کل چپ گرایان و همه آمریکایی های مخالف با ترامپ را جانی های خشونت طلب معرفی کرد که اقدام به قلدری و وحشت آفرینی برای افراد پایبند به قانون می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هشدار ترامپ درباره بروز خشونت در صورت شکست جمهوری خواستار در انتخابات کنگره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با هشدار ترامپ درباره بروز خشونت در صورت شکست جمهوری خواستار در انتخابات کنگره

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید