لیپی: بازیکنان ایران فرصت طلب هستند، توانایی های ما کمتر از حریف است

سرمربی تیم ملی فوتبال چین می گوید تیمش آماده مصاف با ایران است.

لیپی: بازیکنان ایران فرصت طلب هستند، توانایی های ما کمتر از حریف است

به گزارش خبرنگاران، مارچلو لیپی سرمربی تیم ملی فوتبال چین در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل تیم ملی فوتبال ایران گفت: بعد از بازی برابر تایلند توانستیم ریکاوری خوبی داشته باشیم و برای مسابقه آماده شدیم.

او اضافه نمود: همه ما برای بازی فردا برابر ایران آماده هستیم. البته یک جلسه تمرینی امروز داریم و بعد از آن به سراغ بازی با ایران خواهیم رفت. بعد از این تمرین خواهد بود که آخرین تصمیمات را درباره ترکیب تیم و برنامه هایی که قرار است برابر ایران اجرایی کنیم خواهم گرفت.

خبرنگاری از لیپی درباره تیم ملی ایران پرسید که تاکنون در 4 بازی گلی دریافت ننموده است و این که او چه برنامه ای برای باز کردن دروازه ایران دارد که لیپی پاسخ داد: ایران تیم بسیار خوب و منظمی است که ساختار و سازماندهی حساب شده ای دارد. آن ها همین تابستان در جام جهانی بازی کردند. از نظر فیزیکی ایران تیم بسیار قدرتمند و با سازماندهی خوب است. می دانیم که بازی دشواری برابر این تیم خواهیم داشت. با این حال در فوتبال شما چیزی را از پیش نمی دانید. ما هم توانمندی خودمان را داریم و برای کسب نتیجه و خلق چیزی مهم برای چین تمام کوشش مان را خوهیم کرد.

وی ادامه داد: ما برابر ایران باید کوشش کنیم که اشتباهی نداشته باشیم. اشتباه برابر ایران به منزله جریمه ای سنگین خواهد بود. من در تمرینات اخیر تیمم تاکید زیادی روی کارهای دفاعی داشتم. برخی وقت ها اشتباهات دفاعی داشتیم. نباید اجازه دهیم چنین اشتباهاتی برابر ایران تکرار گردد. ایران بازیکنان خوب و فرصت طلبی دارد و باید کاملا مراقب آن ها باشیم.

لیپی اضافه نمود: از نظر شخصی کسب نتیجه با تیم ملی چین برای من بسیار رضایت بخش خواهد بود. البته نباید فقط نتیجه را مدنظر قرار داد. پیشرفت ممکن است در سبک بازی هم خودش را نشان دهد، مثل نسل جدیدی که وارد فوتبال می شوند. اگر بتوانم با تیم ملی چین نتیجه ای خوب کسب کنم افتخار بزرگی برای من خواهد بود.

سرمربی چین در پاسخ به این پرسش که از دو سال قبل که برابر ایران بازی کردید تا امروز چقدر پیشرفت نموده اید، اعلام کرد: از نظر من هم چین و هم ایران نسبت به آن بازی و آن موقع پیشرفت هایی داشته اند. ما خودمان از جنبه های مختلف نسبت به قبل پیشرفت نموده ایم و این را در همین مسابقات نشان داده ایم. ایران هم نسبت به آن موقع پیشرفت نموده است و در جام جهانی عملکرد خوبی داشت. هر دو تیم پیشرفت خیلی خوبی داشته اند. البته که توانایی های ایران بیشتر از ما است.

لیپی در مورد سیستم یاری داور ویدئویی(VAR) هم اظهار کرد: من کاملا به استفاده از این فناوری در فوتبال موافق هستم. به نظرم در تمام مسابقات باید از این فناوری استفاده کرد. این فناوری باعث می گردد اشتباهات بزرگ در مسابقات خیلی کم گردد و نتیجه بازی خیلی شفاف تر باشد. به همین خاطر کاملا موافق هستم و معتقدم که برای همه مفید است.

او درباره تقابلش با کارلوس کی روش هم گفت: ما همه می دانیم که ایران تیم خیلی خوبی در آسیا است و اگر رنکینگ فیفا را ملاک قرار دهید، گفته من را تایید می کنید. ایران در بین تیم های آسیایی در صدر رنکینگ است و چین در رده ششم. برای اینکه با چنین تیمی مقابله کنیم باید از نظر تاکتیکی در سطح بالایی باشیم و بازی بدون اشتباهی داشته باشیم و کاملا تمرکزمان معطوف به بازی باشد. همانطور که گفتم در فوتبال هر چیزی امکان پذیر است. اگر شما بازی کره جنوبی و بحرین را دیده باشید، می بینید که در فوتبال هر اتفاقی می تواند رخ بدهد. بحرین از کره عقب افتاده بود ولی به بازی برگشت. به همین خاطر برای ما هم در بازی برابر ایران هرچیزی امکان پذیر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "لیپی: بازیکنان ایران فرصت طلب هستند، توانایی های ما کمتر از حریف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیپی: بازیکنان ایران فرصت طلب هستند، توانایی های ما کمتر از حریف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید